Nástroj Dátumovník - dátumové výpočty - pre počítače s macOS

DátumovníkAk používate pri svojej práci počítač s operačným systémom macOS, dávame Vám do pozornosti utilitku s názvom Dátumovník. Dátumovník slúži na výpočet lehôt na základe kalendárnych ale aj (a to je dôležitejšie) pracovných dní. Dátumovník umožňuje spravovať zoznam nepracovných dní (štátne sviatky a ostatné nepracovné dni) a tento zoznam berie do úvahy pri výpočtoch s pracovnými dňami.

Pomôže v plánovaní ale aj kontrole. Potrebujete pripočítať k nejakému dátumu 45 pracovných dní a zistiť na aký dátum padne tento výpočet? Samozrejme s preskočením všetkých víkendových dní, štátnych sviatkov a ostatných nepracovných dní? Alebo máte zmluvu, na základe ktorej je potrebné vypočítať pokutu z pracovných a nie kalendárnych dní? Teda potrebujete zistiť rozdiel medzi dátumom skutočného odovzdania a predpokladaného odovzdania podľa zmluvy v pracovných (prípadne kalendárnych) dňoch? Alebo potrebujete takýto rozdiel zistiť pre výpočet omeškania keď vystavujete referenciu? Plánujete spätne? Máte definovaný koncový dátum, od ktorého je potrebné odrátať sériu lehôt, aby ste zistili, kedy najneskôr je potrebné začať, aby ste stihli koncový dátum? Robíte kontrolu a chcete si overiť či ubehla medzi dvoma dátumami zákonom stanovená minimálna lehota? Alebo Vám prišla žiadosť na vybavenie, a na vybavenie tejto žiadosti máte presne definovaný počet pracovných/kalendárnych dní a potrebujete vypočítať, na aký deň pripadne najneskorší možný dátum na vybavenie.

Dátumovník umožňuje aj praktickú prácu s kalendárnymi dňami. Napr. ak potrebujete k dátumu pripočítať povedzme 45 kalendárnych dní (alebo ľubovoľný iný počet dní) a zároveň zabezpečiť, že ak výsledok padne na nepracovný deň, tak je potrebné ho posunúť na najbližší pracovný deň - jednoducho stačí zaškrtnúť voľbu “Posunúť na najbližší pracovný deň”. Dátumovník v takomto prípade vypočíta lehotu, ktorú v prípade potreby posunie na najbližší pracovný deň a zároveň Vás upozorní, že vypočítaná lehota bola posunutá na najbližší pracovný deň.

Na takéto výpočty s dátumami bol Dátumovník vytvorený. Je dostupný na App Store pre Váš Mac.Hodí sa nie len pre oblasť verejného obstarávania.
blog comments powered by DisqusUpozornenie

Ak máte záujem o odoberanie noviniek, ktoré zverejňujeme na našej stránke, tlačiteľnú verziu zákona o verejné obstarávanie (ZVO) a ďalšie informácie prostredníctvom emailu, potom na zaregistrujte na odber nášho spravodaja prostredníctvom tohto registračného formulára.
Reklamný priestor: